„Wymyślone podróże MO” w Zdrojowym Teatrze Animacji
Wpisał rylit   
Niedziela, 14. Czerwiec 2015 20:23


„Wymyślone podróże MO” to czwarty i ostatni spektakl Zdrojowego Teatru Animacji w cyklu edukacyjnym „Teatr od Kuchni, czyli 4 lekcje o teatrze”.

Autorka przedstawienia Agata Biziuk młoda ceniona reżyserka, która zasłynęła swoimi rewolucyjnymi adaptacjami scenicznymi oraz spektaklami dla najmłodszych widzów, oparła swój scenariusz na historii zakompleksionego chłopca i wymyślonego przyjaciela- starszego aktora, który dla dobra tego pierwszego oprowadza go po świecie teatru, aby ten wyzbył się swoich kompleksów. Wędrówka ta jest jednocześnie lekcją dla małego MO i widzów spektaklu o magii i działaniu teatru. Premiera spektaklu miała miejsce 13 czerwca 2015 r. w siedzibie teatru.
Celowo piszę w siedzibie teatru, bowiem dwójka jeleniogórskich aktorów Katarzyna Morawska i Sławomir Mozolewski pokazuje się wszędzie: w kuluarach, na widowni i na scenie snując opowieść o teatrze, o powstawaniu przedstawień, zmuszając widzów do wędrówki po budynku teatru za podążającą akcją. Ta toczy się na początku na scenie, a widzowie siedzą na swoich krzesłach. Następnie przenosi się na scenę gdzie najmłodsi i ich opiekunowie są w blisko aktorów, prawie mogą ich dotknąć. Później scena staje się widownią a aktorzy grają między krzesłami. Oprócz zmiany miejsca rozgrywania widowiska zmienia się też historyczny charakter przedstawienia, od teatru barokowego, poprzez teatr tradycyjny, do teatru współczesnego i multimedialnego. Wędrówka z wymyślonym przyjacielem kończy się pozytywnie, choć pożegnaniem i nieuniknionym rozstaniem.
Sam pomysł autorki wzbogacony o reżyserię i opracowanie muzyczne przez Przemysława Jaszczaka oraz scenografię i kostiumy Zofii Lubińskiej i dobrą grę aktorską spowodował, że najmłodsi widzowie zauroczeni magią teatru przez pewien czas nie chcieli opuścić „miejsca nauki” i dobrej zabawy.
Widzowie, którzy obejrzeli wszystkie cztery spektakle cyklu edukacyjnego na pewno wzbogacili swoją wiedzę teatralną, a ci, którzy z jakiś przyczyn opuścili którąkolwiek lekcję mogą to uzupełnić, bowiem ZTA wznawia, co jakiś czas poszczególne przedstawienia. Więcej informacji na stronie internetowej teatru.
Zapraszamy. 

rylit

 

 

Witam Wszystkich Ciepliczan oraz Miłośników Cieplic. Bardzo się cieszę mogąc zaprosić Państwo do wspólnego Serwisu Naszych Cieplic. Mam nadzieję, że zaciekawimy Państwa i nie zmarnujemy Waszego czasu. Wspólnie możemy rzetelnie i dokładnie informować o Planach i Przyszłych Wydarzeniach związanych z Naszą Przepiękną Dzielnicą Cieplice. Serdecznie zapraszam w imieniu Wszystkich Ciepliczan i Stowarzyszenia Miłośników Cieplic - Administrator Serwisu.

www.miłośnicy.cieplic.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze
Dodaj nowy Szukaj
+/-
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Strona www:
Tytuł:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch::(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
poniedziałek, 21 styczeń 2019
Twoja wyszukiwarka

Na Skróty
article thumbnailPROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji oceniającej prace plastyczne XVI edycji konkursu

PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji oceniającej prace plastyczne XVI edycji konkursu „Kocham...
------------------- więcej

article thumbnailKonkurs "Kocham Cieplice"

Stowarzyszenie „Miłośnicy Cieplic” zaprasza dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów...
------------------- więcej

article thumbnailXV Cieplicki Opłatek Ekumeniczny

Dnia 19 grudnia 2015 roku przed pałacem Schaffgotschów w Cieplicach odbył się tradycyjny, już XV Cieplicki...
------------------- więcej

article thumbnailPrzedstawienie z audiodeskrypcją i projekcją dialogów w ZTA

Przedstawienie z audiodeskrypcją i projekcją dialogów w ZTA W ramach Programu KULTURA DOSTĘPNA i projektu...
------------------- więcej

 

 

Cieplice na Mapie

Secured by Siteground Web Hosting

 

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Miłośnicy.Cieplic.pl Cieplice Cieplice „Wymyślone podróże MO” w Zdrojowym Teatrze Animacji

 

. Stowarzyszenie Miłośnicy Cieplic - Serdecznie Zapraszamy