XV Cieplicki Opłatek Ekumeniczny
Wpisał Administrator   
Wtorek, 22. Grudzień 2015 13:31

Dnia 19 grudnia 2015 roku przed pałacem Schaffgotschów w Cieplicach odbył się tradycyjny, już XV Cieplicki Opłatek Ekumeniczny, organizowany przez Stowarzyszenie „Miłośnicy Cieplic”. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich cieplickich parafii, władz miasta, mieszkańcy Cieplic i kuracjusze.

Na początek wszystkich obecnych przywitała Pani Prezes Stowarzyszenia Agnieszka Dojs, a następnie swoje występy zaprezentowały dzieci z cieplickich przedszkoli - „Zaczarowany Parasol”, Przedszkola nr 10, Przedszkola nr 14. Dzieci pięknie zaśpiewały polskie kolędy i pastorałki. Po maluszkach wystąpiła młoda jeleniogórska wokalistka - Kasia Skóra, która subtelnie wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Ważnym momentem była również recytacja wiersza zmarłej w tym roku cieplickiej poetki – Pani Barbary Pawłowicz – przez jej męża Michała Pawłowicza.

W najważniejszej części uroczystości zebrani przedstawiciele władz kościelnych: ks. Józef Stec – proboszcz parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia, ks. Jan Belniak – proboszcz parafii polsko-katolickiej, pastor Sebastian Kozieł z parafii ewangelicko-augsburskiej i ks. Stefan Wojda – proboszcz parafii pw. Jana Chrzciciela, wygłosili Słowo Boże i udzielili błogosławieństwa wszystkim zebranym. Następnie członkowie Stowarzyszenia rozdali opłatki, którymi wszyscy się łamali, składając sobie życzenia.

Na zakończenie wystąpił znany karkonoski zespół Szyszak, który przebojowo zaprezentował swoje utwory z najnowszego repertuaru oraz kolędy i pastorałki.

Po części artystycznej Pani Prezes Stowarzyszenia złożyła wszystkim życzenia świąteczne i zaprosiła na gorący poczęstunek, przygotowany przez organizatorów i sponsorów uroczystości.

Stowarzyszenie gorąco dziękuje uczestnikom, artystom i sponsorom (Uzdrowisko Cieplice, Hotel „Cieplice”, Sanatorium MSWiA „Agat”).


 

 

 

Witam Wszystkich Ciepliczan oraz Miłośników Cieplic. Bardzo się cieszę mogąc zaprosić Państwo do wspólnego Serwisu Naszych Cieplic. Mam nadzieję, że zaciekawimy Państwa i nie zmarnujemy Waszego czasu. Wspólnie możemy rzetelnie i dokładnie informować o Planach i Przyszłych Wydarzeniach związanych z Naszą Przepiękną Dzielnicą Cieplice. Serdecznie zapraszam w imieniu Wszystkich Ciepliczan i Stowarzyszenia Miłośników Cieplic - Administrator Serwisu.

www.miłośnicy.cieplic.pl

 

 

 

 

 

 

Komentarze
Dodaj nowy Szukaj
+/-
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Strona www:
Tytuł:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch::(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
czwartek, 18 lipiec 2019
Twoja wyszukiwarka

Na Skróty
article thumbnailPROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji oceniającej prace plastyczne XVI edycji konkursu

PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji oceniającej prace plastyczne XVI edycji konkursu „Kocham...
------------------- więcej

 

 

Cieplice na Mapie

Secured by Siteground Web Hosting

 

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Miłośnicy.Cieplic.pl Cieplice Cieplice XV Cieplicki Opłatek Ekumeniczny

 

. Stowarzyszenie Miłośnicy Cieplic - Serdecznie Zapraszamy