XIII Opłatek Ekumeniczny
Wpisał rylit   
Niedziela, 15. Grudzień 2013 09:59

Tradycyjnie już od trzynastu lat w Cieplicach odbył się Opłatek Ekumeniczny.
W tym roku organizatorzy Stowarzyszenie Miłośnicy Cieplic powrócili do obchodzenia tego święta na wolnym powietrzu a nie tak jak było w kilku poprzednich latach w kościołach poszczególnych parafii.
W sobotę 14 grudnia 2013 r. o godzinie 14 na  Placu Piastowskim przed budynkiem Politechniki Wrocławskiej stanęły namioty do występów i wydawania ciepłego poczęstunku. Na placu zgromadziła się spora grupa Ciepliczan i kuracjuszy.
Opłatek rozpoczął się od przywitania wszystkich obecnych przez Przewodniczącą SMC Agnieszkę Dojs. Następnie w krótkim programie wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 10,14 i Zaczarowanego Parasola, prezentując kolędy i pastorałki. Po przedszkolakach wystąpiła  pochodząca z Cieplic ….
Po występach rozpoczęła się najważniejsza część uroczystości .Księża trzech wyznań z pośród pięciu znajdujących się w Cieplicach (nieobecni byli duchowni wyznania ewangelickiego i prawosławnego) wygłosili Słowo Boże i w myśl zasad Ekumenizmu udzielili błogosławieństwa wszystkim znajdującym się na placu oraz poświęcili opłatki, którymi dzielili się z wiernymi. Bożego Błogosławieństwa udzielili: ks. Józef Stec z parafii Matki Bożej Miłosierdzia, ks. Stefan Wojda z parafii Jana Chrzciciela i ks. Jan Belniak z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie członkowie SMC rozdali opłatek ,którym obecni na placu ludzie łamali się składając sobie życzenia. Martwi fakt ,że na tej cieplickiej uroczystości zabrakło zaproszonych przedstawicieli władz jeleniogórskich, nawet tych mieszkających w Cieplicach. Po życzeniach wierni chętnie skorzystali z ciepłego poczęstunku przygotowanego przez organizatorów. Gorący barszcz, bigos, ciasto i czekolada rozgrzały nawet najbardziej zziębniętych gości.
W imieniu Stowarzyszenia Miłośnicy Cieplic chcemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania XIII Opłatka Ekumenicznego. Należą do nich: członkowie Stowarzyszenia Miłośnicy Cieplic, członkowie „Rady Cieplic” Urząd Miejski w Jeleniej Górze, Uzdrowisko Cieplice, sanatorium MSWiA Agat, Hotel Cieplice, cieplickie przedszkola.
Życzymy zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

rylit

 

 

Witam Wszystkich Ciepliczan oraz Miłośników Cieplic. Bardzo się cieszę mogąc zaprosić Państwo do wspólnego Serwisu Naszych Cieplic. Mam nadzieję, że zaciekawimy Państwa i nie zmarnujemy Waszego czasu. Wspólnie możemy rzetelnie i dokładnie informować o Planach i Przyszłych Wydarzeniach związanych z Naszą Przepiękną Dzielnicą Cieplice. Serdecznie zapraszam w imieniu Wszystkich Ciepliczan i Stowarzyszenia Miłośników Cieplic - Administrator Serwisu.

www.miłośnicy.cieplic.pl

 

POWIĘKSZ

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze
Dodaj nowy Szukaj
+/-
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Strona www:
Tytuł:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch::(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
poniedziałek, 14 październik 2019
Twoja wyszukiwarka

Na Skróty
 

 

Cieplice na Mapie

Secured by Siteground Web Hosting

 

Naszą witrynę przegląda teraz 78 gości 
Miłośnicy.Cieplic.pl Cieplice Cieplice XIII Opłatek Ekumeniczny

 

. Stowarzyszenie Miłośnicy Cieplic - Serdecznie Zapraszamy